پردیس شهید باهنر شهرکرد

شهید محمدرضا احمدی بنی

زندگی نامه شهید محمدرضا احمدی بنی

شهید محمدرضا احمدی بنی فرزند امیرآقا در شهر بن دردامان خانواده مذهبی در تاریخ 1340/12/14 به دنیا آمد.دوران تحصیلات ابتدای و راهنمایی را در روستای بن با موفقیت به پایان رسید و برای ادامه تحصیل چون در محل دبیرستان وجود نداشت؛ یک سال در فرخشهر و سه سال در شهرکرد ادامه تحصیل داد تا دیپلم خود را گرفت و از آنجا که معتقد بود هر فردی در اجتماع باید مسئولیتی را بر عهده بگیرد تا مفید جامعه باشد از این رو تصمیم گرفت تا شغل معلمی را بر عهده گیرد تا بتواند دین خود را نسبت به جامعه ادا نماید. در سال 1360 در آزمون گزینش شرکت نمود و قبول شد و در مرکز تربیت معلم شهید رجایی شهرکرد مشغول تحصیل شد. قبل از شروع کلاس های درسی در جبهه های نبرد حق علیه باطل شرکت نمود که مدت دو ماه در جبهه کارون از مرز و بام کشور عزیزمان دفاع میکرد و پس از دو ماه در سنگر کلاس درس شرکت نمود و با گذشت دو ماه از تحصیل در تربیت معلم بنا به دستور امام خمینی (ره) مبنی بر در رأس قرار دادن جنگ و اعلام جهاد کفائی مجددأ راهی جبهه شد و در حمله پیروزمندانه فتح المبین شرکت نمود و در تاریخ 1361/01/06 در جبهه رقابیه شوش در اثر اصابت گلوله به درجه رفیع شهادت نایل آمد.

و اما در مورد خصوصیات اخلاقی شهید؛ بسیار مهربان و صبور بود و هرگز نمی خواست کسی را از خود برنجاند و از رفتاری که غیر خدایی بود شدیدأ دوری می کرد. با این که سنی از او نگذشته بود رشد فکری قابل ملاحضه ای در او آشکار بود. با مردم و افراد خانواده برخوردی دلسوزانه داشت و سعی می کرد در مشکلات خانواده سهیم باشد و کمکی بکند. در جریان انقلاب نیز دوشادوش مردم در راهپیمایی ها و دیگر جلسات شرکت می کرد و در شعارنویسی و پخش اعلامیه های امام و نوارهای سخنرانی نقش بسیار فعالی را داشت. روحش شاد و یادش گرامی باد.     

وصیت نامه شهید محمد رضا احمدی بنی

شکر خدا می کنم که قدری مهلتم داد تا اسلام واقعی را بشناسم و در خاموشی و جهل از دنیا نروم. خوشحالم که جانم را نثار اسلام و مکتب محمد(ص) وعلی (ع) می کنم. افتخار می کنم ایدئولوژیم اسلام و مکتب اسلام است؛که به من فهماند که چگونه بیندیشم و چگونه راهم را انتخاب کنم و چگونه زندگی کنم. آری در دنیا دو صف بیشتر وجود ندارد یکی صف حسینیان و دوم صف یزیدیان و بدانید هر کسی حتما باید در یکی از این صف ها قرار داشته باشد،کسی که در صف حسینیان قرار ندارد حتمأ بدانید که در صف یزیدیان است. ای پدر و مادری که از رفتن فرزند خود به جبهه جلوگیری می کنید، بدانید اگر آگاهانه این کار را می کنید، از یزید پشتیبانی می کنید و فردای قیامت باید جواب فرزند خود را بدهید. زیرا نه تنها حسین را یاری نکرده اید بلکه از یاری کردن فرزند خود نیز جلوگیری نموده اید و این زمان ما درست زمان امام حسین(ع)است، در یک صف یزیدیان زمان همچون آمریکا و مزدورانی چون صدام قرار گرفته اند و در صف دیگر که صف امام حسین است مردم مسلمان ایران به رهبری حسین زمان(امام خمینی) قرار گرفته اند و هر کس در صف امام نباشد، حتما در صف یزید زمان آمریکاست.

سخنی دیگر با پدر و مادرم؛

درود خدا برشما باد که فرزند خود را با کمال میل همچون ابراهیم به مسلخ گاه فرستادید چون عقیده شما این بوده و هست که خدا این نعمت را به ودیعه در پیش شما نهاده و شما باید تحویلش بدهید،از این نظر از شما تشکر می کنم و امیدوارم که خدا این قربانی را از شما قبول نماید. پدرجان وصیت من به شما این است که دو سال نماز قضای شکسته و یک سال نماز قضای تمام و دوماه روزه برایم بگیرید که این گردن من است.

به امید دیدار در قیامت. ضمنأ از تمام برادران و خواهرم طلب حلالیت دارم.  

                                                                                                  1360/12/18


نظرات کاربران